Na šport

Aká je základná úloha kompresie?

Kompresné výrobky využívajú vlastnosti špeciálne vyvinutého materiálu, ktorý pôsobí na žily a každú časť tela daným tlakom a tak zlepšuje činnosť krvného obehu. Naviac kompresia poskytuje oporu svalovým skupinám, to znižuje vibrácie, a tým bráni vzniku malých svalových trhliniek, ktoré vznikajú vplyvom pohybu a otrasov.
Pri telesnej aktivite vzniká vo svaloch kyselina mliečna, ktorá spôsobuje celkovú únavu a bolesti svalov. Kompresia napomáha nižšej produkcii kyseliny mliečnej vo svaloch, a tak dochádza k zlepšeniu výkonnosti svalov a urýchleniu procesu regenerácie.
K ďalším prínosom kompresných výrobkov patrí schopnosť udržovať svaly v teple, čo znižuje svalové napätie i svalovú únavu. V kompresných výrobkoch je použité mikrovlákno Meryl ® Skinlife, ktoré je veľmi vhodné pre oblečenie prichádzajúce do priameho kontaktu s pokožkou. Výrobky s mikrovláknom  Meryl ® Skinlife sú pohodlné a mäkké na dotyk, bakteriostatické, nie sú baktericídne a zaručujú efektívne odvádzanie potu a tým nedochádza k podráždeniu pokožky.

 
Účinky kompresných výrobkov:
• Rýchlejšie odstránenie metabolického odpadu, nižšia produkcia kyseliny mliečnej vo svaloch  a rýchlejšia regenerácia
• Poskytuje oporu svalovým skupinám a tak napomáha k udržať svaly v správnej pozícií a tým znižuje vibrácie, a to najmä ak sú svaly unavené dlhšou námahou. Zlepšuje svalovú a kĺbovú stabilizáciu
• Zvýšenie prísunu kyslíka do zaťažených svalov a zvýšenie výkonnosti.
• Výrobok obsahuje mikrovlákno  Meryl® Skinlife, ktoré udržuje prirodzenú rovnováhu pokožky
• Efektívne odvádza pot, udržuje telo v suchu
• Napomáha regulovať teplotu tela v rôznom prostredí. Zvýšenou činnosťou krvného obehu sa svaly rýchle zahrejú.

Princíp kompresie je známy už veľa rokov a úspešne sa používa v zdravotníctve. Activ línia je vyrábaná v kompresnej triede I. Kompresia je odstupňovaná – pri členku je tlak najväčší a smerom hore klesá.

Pre správnu funkčnosť všetkých kompresných výrobkoch je najdôležitejší správny výber veľkosti! Okrem základných údajov ako je veľkosť chodidla a výška, je potrebné zmerať obvody na rôznych miestach nohy a to tesne nad členkom, najväčší obvod lýtka a tesne pod kolenom. Výber vhodnej veľkosti hrá veľmi dôležitú úlohu!

Závery štúdií ukazujú, že kompresné výrobky dokážu zvýšiť výkon.