Kompresívne pančuchy

Čo spôsobujú kompresné pančuchy?

Kompresia zlepšuje prietok krvi v nohách a tak pomáha pri prevencii a liečbe ochorení žíl.
• Z
ákladným rysom elastických kompresných pančúch je odstupňovaná kompresiapri členku je tlak najväčší a smerom hore klesá
Kompresívne pančuchy sú tiež používané pri liečbe lymfedému, kde môže dôjsť k nahromadeniu tekutiny v dolných končatinách.

Rozdiely v tlaku udávanom v mmHg medzi značkami:

Kompresia sa meria v mmHg (milimetre ortuťového stĺpca) v oblasti členku – čím vyššia je hodnota v mmHg, tým silnejšia je kompresia.
• V závislosti od krajiny pôvodu
kompresná trieda a tlak v mmHg môžu byť odlišné, čo môže byť veľmi mätúce, keď sa snažíte porovnávať značky.
V Európe sa používa viacero noriem merania a označovania, ktoré poznáme ako RAL-GZ (German standard) Nemecko, Hatra (British standard) VB, ASQUAL (French standard) Francúzsko a ďalšie. Vo svete je používaný iný systém, ktorý označujeme ako „medzinárodný“.
• Avšak, čo všetky tieto značky majú spoločné pr
i označovaní zdravotných kompresných pančúch je systém klasifikácie podľa Kompresných tried – 1, 2, 3 (vo vzostupnom poradí kompresie) a preventívna alebo podporná, kde kompresná trieda jedného je všeobecne rovnaká ako u druhého, aj keď uvedená hodnota tlaku v mmHg sa môže líšiť ….. pozri tabuľku.
Na slovensku je používane kompresie tried 1, 2 a 3 podľa európskeho značenia.
Niektorí európski výrobcovia vyrábajú pančuchy aj podľa „medzinárodnéhosystému, ktoré sú vhodné pre distribúciu v USA, Austrálii a iných štátoch.

BETA plus je oficiálnym zástupcom a dodávateľom týchto výrobcov pančúch pre Slovenskú a Českú republiku

logo_segreta_01

Spoločnosť IBICI bola založená v roku 1959 a v tejto dobe bola najvýznamnejším výrobcom v používaní Lycry pri výrobe vysoko kvalitného kompresného pančuchového tovaru pod známou značkou „SEGRETA“. V sedemdesiatych rokoch IBICI rozširuje svoju výrobu do kompletnej kolekcie módnych a klasických výrobkov s lycrou v rozpätí od 8 do 60 denov (denier), matné alebo lesklé, tenučké letné alebo mikrovlákna formujúce nohy. Viac než päťdesiat rokov sú výrobky IBICI distribuované a predávané na talianskom trhu a trhoch po celom svete prostredníctvom distribútorov, zástupcov a pobočiek. V októbri 2009 sa spoločnosť IBICI pripojila ku skupine spoločnosti PLUS, majiteľovi slávnej značky pančuchového tovaru Omero, vysoko kvalitného jemného pančuchového tovaru a spodného prádla. IBICI bola vždy blízko k spotrebiteľom, ktorý si myslia, že krása je výrazom harmónie tela. Už roky má presné poslanie: načúvať potrebám žien a hľadať inovatívne riešenia, ktoré pomohli navrhnúť pančuchové výrobky SEGRETA s odstupňovanou kompresiou tak, aby poskytli Vaším nohám zdravie, ľahkosť a ladný tvar. Pri ich nosení si vôbec neuvedomíte, že máte oblečené kompresívne pančuchy.

SEGRETA je značka spoločnosti PLUS a 100% made in Italy.

IBICI udržuje nepretržitú kontrolu vo všetkých fázach výroby od priadze na cievke až do konečného bodu, keď je výrobok pripravený na trh, a tak garantuje svojím zákazníkom najlepšiu kvalitu svojich výrobkov. IBICI vyberá inovatívne priadze a využíva pokročilé technológie pre zabezpečenie vysokej úrovne inovácií pre svoje výrobky.

Počas rokov IBICI urobila niekoľko vedeckých testov na všetkých výrobkoch SEGRETA s cieľom overiť ich terapeutickú účinnosť. Každý test bol vykonaný známym vedeckým tímom na veľmi širokej spotrebiteľskej skupine. Výsledky testov sú uchovávané v našom laboratóriu a môžu byť vždy konzultované s každým zákazníkom.

IBICI vyrába výrobky pod značkou „SEGRETA“ pre ženy,“Repomena “ Skywalkako unisex –pre mužov a ženy. Výrobky sú určené pre vážnejšie, alebo už existujúce vaskulárne problémy alebo ako preventívne.

logo_tonus

Spoločnosť TONUS ELAST bola založená v roku 1995. Nachádza v meste Liepaja – jednom z najkrajších prímorských miest na pobreží Baltského mora. TONUS ELAST vyrába široký sortiment elastických zdravotníckych výrobkov, počnúc kompresnými pančuchami až po korzety pre nastávajúce a dojčiace matky. Kvalitné zdravotné produkty pre mužov sú žiadané nielen v Lotyšsku, ale aj za jeho hranicami. Tieto kvalitné produkty vyhovujú všetkým uznávanými medzinárodnými normami.

Počet zamestnancov spoločnosti sa od založenia zvýšil 27 krát a ročný obrat 45 krát. Spoločnosť ponúka najširší sortiment produktov v porovnaní so spoločnosťami podobného zamerania v bývalom ZSSR – objem výroby sa zvýšil 45 krát od roku 1995. Tonus Elast poznáte nielen podľa ceny a kvality, ale aj podľa toho, že je lídrom medzi všetkými pobaltskými krajinami vo výrobe elastického medicínskeho vlákna. Každoročné ocenenia udelené spoločnosti je dávajú odvahu na nárast výroby a zároveň je to aj potvrdenie o predchádzajúcej správnosti výroby spoločnosti. Vývoj spoločnosti môže ilustrovať stručný pohľad na históriu TONUS Elast.

1995 Začiatok výroby – predaj v Lotyšsku a Rusku
1999 Začiatok
predaja v Estónsku, Litve, Bieloruskej republike, Ukrajine, Kazachstane, Gruzínsku, Moldavsku a v strednej Ázii.
2003 TONUS ELAST vstúpila na trh na Novom Zélande.
2004 Spoločnosť začína export do západnej Európy, Veľkej Británie a tiež do Kuvajtu, Maroka a Spojených arabských emirátoch.
2007 Založenie spoločného podniku TONUS Europe Ltd vo Veľkej Británii.

TONUS ELAST vyrába výrobky pod značkou „ELAST LUX „, „ELAST HOSPITALa „ELAST“ určené pre ženy a mužov a ženy. Výrobky ELAST LUX „, „ELASTsú určené pre vážnejšie, alebo už existujúce vaskulárne problémy alebo ako preventívne. Výrobky ELAST HOSPITAL“ sú pančuchy proti embólii